Ordinační hodiny:

Po 7:30-15:00
Út 7:30-15:00
St 7:30-15:00
Čt 7:30-15:00
7:30-13:00

Mapa:

Mapa

Po kliknutí se zobrazí www.mapy.cz

Zubní protéza

Pokud přes veškerou Vaši snahu došlo ke ztrátě zubu, nastupuje stomatologická protetika. Ta začíná již při ztrátě větší části zubu, kdy by výplň neposkytla plné funkční a estetické restaurování zubu.

V takovém případě se používá samostatná, pevně v ústech fixována zubní korunka. Chybějící zub či zuby lze nahradit fixním můstkem, tj. prací, kdy pilíře (vlastní zuby) nesou chybějící zub v podobě mezičlenu. Takto lze zrekonstruovat čelist i „od ucha k uchu“, takzvanou podkovou. Pokud stav zubů neumožňuje použít fixní řešení, doporučíme pacientovi některou z mnoha druhů snímatelných náhrad, anebo moderní a velice efektní pevné náhrady zubních kořenů – nitrokostní zubní implantáty.

V případě snímatelných náhrad lze vybírat z mnoha druhů. Od jednoduchých „pojišťovenských“, značně nevyhovujících protéz, až po vysoce sofistikované protézy kotvené na teleskopech, nebo jednostranné protézky se zásuvnými spoji. Teleskopické protézy lze za určitých podmínek zhotovit i na zbytkovém chrupu, který je značně parodontologicky postižen, dokonce i s pohyblivými zuby. Teleskopy zuby dlahují a zabraňují jejich pohybu. Svou funkcí odpovídají snímatelnému můstku.