Ordinační hodiny:

Po 7:30-15:00
Út 7:30-15:00
St 7:30-15:00
Čt 7:30-15:00
7:30-13:00

Mapa:

Mapa

Po kliknutí se zobrazí www.mapy.cz

Implanáty

Implantologie je rychle rozvíjející se obor, který za posledních 10 let několikrát překonal své limity.

Implantát slouží jako kořen chybějícího zubu. Náhradou jednoho či více zubů dentálními implantáty umožníte nejfyziologičtější způsob rekonstrukce ideální podoby chrupu. Ucelený systém nitrokostních implantátů Vám umožní návrat od snímacích protéz k pevným, téměř vlastním zubům, nebo pevné ukotvení snímatelné náhrady, která je proti běžným protézám značně redukována. Chirurgický zákrok, spojený se zaváděním implantátů nepředstavuje pro pacienta větší zátěž, než je běžná extrakce zubu.

Odpadá broušení pilířových zubů, které značně poškozuje a tím jim výrazně snižuje životnost. Použití zubních implantátů je téměř neomezené. Můžou nahrazovat jednotlivé-sólo zuby, skupiny zubů, nebo všechny zuby v čelisti. Nesou můstky a kotví protézy.

V případě nedostatku kosti, ve které by nitrokostní implantát držel, lze i tuto překážku obejít. V takovém případě je většinou možné provést předoperaci, při které se kost upraví a doplní tak, aby bylo možní implantát zavést. Další možností je vést implantát přesně ve zbývající kosti pomocí chirurgické šablony a tímto způsobem se vyhnout oblastem, kde je kosti nedostatek. V naší ordinaci používáme používáme celosvětově nejrozšířenější značky implantátů - Biomet 3i a Replace (www.biomet3i.com, http://www.nobelbiocare.com, http://www.regpharm.cz).

CT navigovaná implantace

V našem zařízení je možné zavádět implantáty i jiným, než klasickým způsobem. Po zhotovení CT snímku v našem zařízení si na 3D rekonstrukci dopředu naplánujeme jaké implantáty budou použity, určí se jejich přesné umístění v kosti, výsledek se odešle elektronicky do výrobního centra a do dvou týdnů obdržíme poštou chirurgické šablony. Tyto šablony vedou chirurgické vrtáky přesně v místě, kde byly implantáty naplánované.

Výhod tohoto způsobu je mnoho. Většinou se dá pomocí šablon implantovat bez nutnosti řezů v dásni, bez šití a odstraňování stehů. Díky tomu je implantace i mnohonásobně rychlejší a pohodlnější pro pacienta i chirurga. Pooperační potíže jsou také mnohem menší. Pokud v cestě stojí rizikové anatomické struktury, je v příznivých případech možné, zavést implantáty tak, aby se jim vyhnuly. Tím se vyloučí případné doplňkové zákroky, například doplňování kosti a vyplňování dutin. V případě příznivých podmínek, je možné zhotovit provizorium předem a ihned po implantaci pacient odchází s fixními provizorními zuby. Taktéž definitivní protetická práce je plánována dopředu a umožňuje předem umístit implantáty tak, aby esteticky co nejlépe harmonizovaly s definitivní prací (www.materialize.com).